Która usługa wsparcia IT jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Która usługa wsparcia IT jest odpowiednia dla Twojej firmy?

Informatyczna obsługa firm czy i kiedy jest konieczna serwis informatyczny?
wady i zalety w biznesie

Jeśli szukasz usługi wsparcia IT, masz kilka opcji. Istnieją usługi wsparcia IT na żądanie, na poziomie i na poziomie 3. Każdy rodzaj usługi oferuje swoje własne korzyści. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb. Usługi wsparcia IT mogą być niezwykle cenne dla Twojej firmy. Oprócz zapewnienia cennego wsparcia, mogą one również zmniejszyć koszty prowadzenia działalności.

Wsparcie IT na poziomie 1

Wsparcie informatyczne na poziomie pierwszym obejmuje pomoc użytkownikom w rozwiązywaniu podstawowych problemów. Ten poziom pomocy wymaga personelu, który posiada podstawową wiedzę o produkcie, ale może nie mieć wiedzy lub doświadczenia do rozwiązywania złożonych problemów. Celem jest rozwiązanie co najmniej 70% problemów użytkowników i eskalacja pozostałych na wyższe poziomy. Ten poziom pomocy jest również znany jako „triage”. Polega on na tym, że pracownik pomocy technicznej odbiera telefon, sprawdza problem i przekazuje szczegóły komuś, kto może rozwiązać problem.

Stanowiska pomocnicze IT poziomu pierwszego mogą nie wymagać posiadania dyplomu uniwersyteckiego, ale dyplom uniwersytecki pomoże Ci awansować w branży. Stopień naukowy pokaże pracodawcom, że jesteś oddany branży i masz umiejętności techniczne potrzebne do obsługi wszelkich problemów, które mogą się pojawić. Uzyskanie tytułu licencjata zajmie Ci około trzech lat, ale wyposaży Cię w zaawansowane umiejętności informatyczne.

Następny poziom wsparcia IT jest znany jako poziom drugi. Pracownicy ci są przydzielani do współpracy z firmowym zespołem wsparcia technicznego poziomu pierwszego w celu rozwiązywania problemów. Pracownicy wsparcia informatycznego drugiego poziomu zazwyczaj mają większe doświadczenie z produktami biznesowymi i mogą być lepiej przystosowani do obsługi zaawansowanych problemów. Będą oni również komunikować się z klientami i zbierać informacje w celu oceny różnych technik rozwiązywania problemów.

Ścieżka front-line wsparcia IT zapewnia podstawowe wsparcie, wspólne problemy i złożone zadania, a także może obejmować fora klientów, które są dobrym miejscem do crowdsource’owania rozwiązań. Ten poziom wsparcia IT jest również określany jako Tier 0 i wymaga zarówno zasobów marketingowych, jak i technicznych. Personel ten zajmuje się podstawowymi zapytaniami klientów, obsługą zgłoszeń do service desk i w razie potrzeby eskaluje incydenty do wyższego poziomu. Z kolei personel techniczny niższego szczebla jest zazwyczaj przeszkolony w zakresie rozwiązywania znanych problemów i wykonywania skryptów.

Różne poziomy wsparcia oferują również różne korzyści dla firmy. Mogą poprawić satysfakcję pracowników, rozdzielić role i zwiększyć mechanizmy informacji zwrotnej. W zależności od produktu/usługi, wielkości firmy i liczby klientów, rola pracowników wsparcia na każdym poziomie może się różnić. Warto więc upewnić się, że zatrudniasz service desk z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem.

Wsparcie IT poziomu drugiego zapewnia dogłębną pomoc techniczną. Technicy ci posiadają szeroką wiedzę na temat produktu i mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów. Mają również doświadczenie w pracy dla firmy, co daje im dostęp do wszystkich informacji firmy. Technicy ci zazwyczaj nie są inżynierami ani architektami, ale mają doświadczenie w programowaniu.

Wsparcie IT poziomu trzeciego jest bardziej zaawansowane niż poziom pierwszy. Często jest określane jako wsparcie aplikacyjne lub wsparcie rozwojowe. To wsparcie jest często drogie, ale zapewnia wysoce wyspecjalizowaną pomoc. Dodatkowo posiada również bardziej zaawansowane rozwiązywanie problemów.

Wsparcie IT na żądanie

Usługi wsparcia IT na żądanie mogą być doskonałym rozwiązaniem dla małych firm. Firmy te często potrzebują wsparcia na bieżąco i nie chcą płacić za cały zespół ekspertów IT. Zarządzanie własnym działem IT może być trudnym zadaniem, zwłaszcza dla początkujących firm. Jednak dzięki wsparciu IT na żądanie nie musi to być problemem.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy z witryną eCommerce, czy komunikacji między członkami zespołu, usługi wsparcia IT na żądanie mogą być idealnym rozwiązaniem. Korzystanie z usług wsparcia IT na żądanie może zapewnić Twojej firmie wsparcie, którego potrzebuje, gdy zdarzy się coś nieoczekiwanego. Najważniejszym czynnikiem przy zatrudnianiu usług wsparcia na żądanie jest zaufanie. Choć dział IT może nie mieć pracowników w pełnym wymiarze godzin, istotne jest, aby zatrudnić kogoś, kto ma umiejętności i doświadczenie, aby szybko zbadać problem i zaoferować niezbędne wsparcie.

Wsparcie IT na żądanie może przynieść wiele korzyści zarówno małym, jak i dużym firmom. Jest to niedrogie rozwiązanie, które oferuje kompleksowy dział IT. Dodatkową korzyścią jest proaktywny harmonogram konserwacji zapobiegawczej i możliwość kontrolowania budżetu IT. Dzięki wsparciu IT na żądanie, zespół IT może świadczyć takie same usługi dla klientów, jak własny personel.

Wsparcie IT na żądanie pozwala firmie wybierać spośród różnych usług IT dla firm, co ułatwia wybór odpowiedniego rozwiązania IT dla firmy. Dzięki tym usługom możesz mieć pewność, że Twoja firma będzie w stanie poradzić sobie z obciążeniem pracą, nie martwiąc się o infrastrukturę IT Twojej firmy.

Wsparcie IT na żądanie to świetna opcja dla małych firm, które nie mogą sobie pozwolić na pełnoetatowy dział IT. Daje to czas, aby skupić się na innych aspektach działalności i poprawić słabe obszary. Zlecając prace informatyczne profesjonalistom, będziesz mógł skupić się na prowadzeniu firmy bez stresu i zmartwień.

Dzięki zarządzanym usługom IT dla firm można uzyskać dostęp do zespołu doświadczonych techników, którzy pomogą rozwiązać wszelkie problemy związane z technologią. Technicy ci będą pracować zgodnie z Twoim harmonogramem i upewnią się, że Twój system IT działa prawidłowo. Będą również w stanie eskalować wsparcie na wyższy poziom. W ten sposób Twoja firma może cieszyć się mniejszym stresem i większą wydajnością.

Trif Technologies, Inc. jest firmą zajmującą się naprawą komputerów i pomocą IT, która obsługuje firmy w Dallas-Fort Worth Metroplex. Świadczymy usługi pomocy IT na żądanie dla lokalnych firm, w tym małych firm i użytkowników domowych. Nasi doświadczeni technicy mogą pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy, które masz, w tym problemy z oprogramowaniem.

Wsparcie informatyczne poziomu 3

W tej roli będziesz osobą kontaktową dla użytkowników końcowych na wszystkich poziomach zaawansowania technicznego. Do Twoich zadań należy rozwiązywanie problemów z zakresu wsparcia technicznego w jak najkrótszym czasie, zapewniając maksymalną wydajność. Typowe zadania obejmują zarządzanie przychodzącymi zgłoszeniami i rozwiązywanie złożonych problemów. Będziesz potrzebował szerokiej wiedzy na temat wielu narzędzi, firewalli i zadowolenia użytkowników końcowych, aby zapewnić wysoką jakość usług.

Zespół wsparcia informatycznego może zająć się problemami we własnym zakresie lub skierować Cię do zewnętrznego dostawcy w celu uzyskania pomocy. Wewnętrzny zespół IT może również zajmować się podstawowymi problemami, ale wsparcie informatyczne warstwy 3 będzie najprawdopodobniej potrzebne w przypadku skomplikowanych problemów technicznych. Pierwszym krokiem do uzyskania wsparcia IT warstwy 3 jest zdefiniowanie potrzeb. Po uzyskaniu jasnego zrozumienia poziomu wsparcia, jakiego będziesz potrzebować, możesz rozpocząć negocjacje z dostawcą.

Poziom wsparcia, który wybierzesz, powinien odzwierciedlać aktualne potrzeby Twojej firmy. Można zacząć od dwóch poziomów, a następnie dodawać kolejne w miarę rozwoju firmy. Ważne jest, aby wiedzieć, który poziom wsparcia IT będzie działać najlepiej dla Twojej firmy, a także ile pieniędzy będzie kosztować. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy, możesz zdecydować się na niższy poziom i zatrudnić tylko najlepszych ludzi do obsługi najbardziej złożonych problemów.

Zazwyczaj wsparcie IT warstwy 3 składa się z kierowników ds. klientów i inżynierów wsparcia. Technicy ci pomagają klientom o wysokiej wartości, którzy doświadczają nietypowych problemów technicznych. Technicy ci są przeszkoleni w zakresie analizowania źródła problemu i zalecania rozwiązań. W razie potrzeby mogą opracować obejścia i dokumentację dla techników poziomu 2. Jeśli jednak problemu nie da się rozwiązać w ten sposób, można go przekazać do następnego poziomu.

Zespoły wsparcia IT na tym poziomie powinny być wspierane przez skuteczne narzędzia zdalnego dostępu, bazy wiedzy z powszechnymi rozwiązaniami i obejściami oraz możliwości współpracy. Nowe narzędzia AI mogą również pomóc zespołom poziomu 1 w poprawie ich wydajności. Na przykład, boty czatowe mogą pomóc im lepiej kategoryzować incydenty i rekomendować najlepsze rozwiązania. Narzędzia te mogą ułatwić członkom zespołów pierwszego poziomu świadczenie wysokiej jakości usług dla klientów.

Tradycyjne umowy dotyczące wsparcia IT często obejmują produkty, usługi profesjonalne i wsparcie w siedzibie firmy. Jednak usługi w chmurze przełamują tę formę. Zamiast pracować z produktami, które zostały zakupione, lub z usługami profesjonalnymi, na które została zawarta umowa, użytkownik uzyskuje dostęp do sieci i narzędzi pomocniczych innej firmy. Usługi w chmurze mogą jednak skomplikować ten proces, ponieważ wymagają dodatkowej analizy.

W przeciwieństwie do wsparcia poziomu 2, wsparcie IT poziomu 3 jest droższe. Wysokiej klasy zespół wsparcia technicznego będzie w stanie rozwiązać złożone problemy. Zapewnią również fachowe metody rozwiązywania problemów i rozstrzygania. Poza tym, że są droższe niż poziom 1, mają również większe doświadczenie. Często nazywani są wsparciem „back-end” lub wsparciem L3.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]